שיקום מבנה מסוכן עלות ומחיר

בכל פינה בארץ מסתובבים ברחובות פקחים של עיריות ורשויות מקומית אשר מטרתם לאתר מבנים מסוכנים. חוקי העזר העירוניים מאפשרים לפקחי המחלקה ההנדסית, על סמך בחינה ויזואלית בלבד, לקבוע כי מבנה נמצא במצב רעוע ועלול לסכן את הדיירים והעוברים ושבים במקום. במקרה כזה, הם יוציאו צו הריסה למבנה המסוכן, או דרישה לשיקום מיידי שלו כתנאי למניעת הריסתו.

סדקים עמוקים בקירות או סימני חלודה חיצוניים מעידים על בלאי פנימי ובמקרה כזה פקחים עשויים להחליט על פינוי של הדיירים. עם זאת, לרוב צו של “מבנה מסוכן” אינו אומר בהכרח כי ישנה סכנת קריסה ולרוב הוא אינו מצריך פינוי של הדיירים.

המשמעות המשפטית

משמעותו של צו מבנה מסוכן הוא כי לבעלי הדירות אין אפשרות למכור נכסים במבנה. גם חוזי השכירות בטלים במקרה שכזה. ביטוחי דירה שנעשו מבעוד מועד אינם בתוקף. הצו נותן לדיירים שלושה חודשים כדי למצוא קבלן ולהגיש דוח לגבי פרויקט השיקום הצפוי. אם לא יעשה כך, העירייה או הרשות המקומית פותחת בהליכי משפטיים שיכולים להוביל לקנסות כנגד בעלי הדירות ועלולים אף להביא לדרישת פינוי.

שיקום מבנה

שיקום טיח ובטון, חיזוק יסודות וטיפול בקורוזיה

רוב העבודות הנדרשות בבנייני מגורים אשר מוגדרים כ”מבנה מסוכן” הן שיקום חלקי טיח ובטון רופפים. עבודה נפוצה במיוחד בתחום שיקום מבנים היא עיבוי עמודים – חיזוק היסודות והקונסטרוקציות וטיפול בברזל שנפגע מקורוזיה כתוצאה מחדירת מים ולחות. הקורוזיה גורמת להתנפחות הברזל, מה שמוביל לשברים וסדקים בבטון והחלשת העמודים.

הטיפול הדרוש במקרים כאלה: סיתות הטיח והבטון הסדוקים כך שניתן יהיה לחשוף את הברזל ולנקות את החלודה באמצעות מברשת פלדה וחומרים מונעי חלודה אשר גם מחזקים את העמוד. לאחר מכן נסתמים חורים במבנה ונעשה חיזוק של הקיר על ידי בטון מחוזק. בסוף התהליך נעשה גם טיוח ושיוף מחדש וצביעה של הקירות \ שפריץ, תלוי במבנה.

מה המחיר של שיקום מבנה מסוכן?

בעלי נכסים מוטרדים בדרך כלל מהעלות אשר כרוכה בשיקום הבניין. ישנם הבדלים בעלויות בין בניינים שונים בהתאם לחומרת המצב, כמות הליקויים ודרגת קושי הגישה לליקויים. דרשו מכל קבלן כי האבחון והצעת המחיר יעשו ללא עלות וללא התחייבות.

שמש טופ פרויקטים – 23 שנות ניסיון בשיקום מבנים מסוכנים

חברת שמש טופ פרויקטים בע”מ מתמחה בשיקום מבנים מסוכנים מאז שנת 1997. לחברה ניסיון רב במגוון רחב של מפגעים ודואגת לליווי מלא אל מול העירייה או הרשות המקומית עד להסרת צו “מבנה מסוכן”.

שמש טופ פרויקטים מעמידה לרשותכם צי שלם של מהנדסים, מפקחי בניין ופועלים מקצועיים, כאשר רק המנוסים והטובים ביותר במדינה מתקבלים לעבודה אצלנו. החברה מבטיחה אחריות מלאה על עבודות השיקום לתקופה של שבע שנים מיום סיום העבודה. בנוסף, מובטחת זמינות מלאה לאורך כל שעות הפעילות, מענה מהיר ונגיש לכל בעיה ושאלה.