שיקום מבנה לאחר שריפה – מדריך איך מתחילים לטפל בשיקום מבנים משריפה

לפני שנתמקד בעניין נזקי אש ושיקומם הנה כמה הבהרות חשובים בנושא זה.

ראשית ,על פי  נתוני הפעילות המבצעית של הרשות הארצית לכבאות והצלה באירועי דליקה, . נכון לשנת  2014 קרו כ- 12,400 מקרי שריפה !!

אחת הסכנות הגדולות ביותר בכל מבנה שהוא, בין אם זה מבנה מגורים ו/או מבנה מסחרי  היא סכנת שריפה.

השריפה פועלת כמקור חום הרסני שיכולה להגיע לעד כ- 1000 מעלות ויוצרת משקעים קורוזיביים בעקבות ריאקציות כימיות, לתוצרי השריפה המתפזרים לכל עבר, השפעה הרסנית על מבנים, תכולה וציוד ולצערי גם לפעמים בנזקי גוף וחיי אדם .

אש חסרת שליטה ובקרה מתפתחת בקלות לשריפה גדולה, שעלולה לכלות רכוש ופגיע בתשתיות קונסטרוקטיביים עד קריסה של המבנה עצמו, ואף חלילה להוביל לאבדות גדולות בנפש. כיבוי מוקדם של שריפה הוא חיוני וקריטי מאוד למזעור הנזקים במבנה.

כתוצאה משימוש מופרז במים אין בפעולות הכיבוי ואין מהפעלת הספינקלרים נגרמים נזקים משמעותיים למערכות החשמל ,האוורור ומערכות שונות כולל לצד ג’

בנוסף, האש והעשן גורמים לנזקי חום עד כדי לנזקים בלתי הפיכים ברכוש , לפיח ולריח, אשר אינם מאפשרים לדיירי הבית ו/או בית העסק לשהות בו. הצוותים המיומנים מחברתינו מגיעה על מנת לעשות ניקוי לאחר שריפה אשר עוצרת ומייצבת את התפשטות הנזק על ידי נטרול מזהמים בחומרים מיוחדים הייעודיים לכך.

“זמן שווה כסף”.

שיקום מבנה לאחר שריפה

עם כל שעה שחולפת הולך וגדל היקף הנזק לבניין ולתכולתו, ונגרם הפסד גדול בגין השבתת הפעילות העסקית בו ולכן כדאי מאוד לעשות ניקוי לאחר שריפה ולשקם את הנזקים שהשריפה גרמה, על מנת להחזיר את המצב הרצוי והראוי.

המבנה שלכם זקוק לשיקום? קבלו מאיתנו ייעוץ מקצועי חינם!

שיקום מבנים לאחר שריפה – רק עם חברה אמינה ומקצועית עם ותק וניסיון בתחום השריפות

שיקום מבנים אחרי שריפה אינה לחובבנים!!

בכדי לבצע עבודות מורכבות מסוג זה דרושים צוות מקצועי ומורשה בלבד.

חשוב לזכור שמדובר בשיקום מבנים משריפה ואין כאן מקום לטעויות.

טעות שאינה מקצועית עלול להוביל לתאונות ולנזק כספי מיותר.

חברת שמש טופ פרוייקטים בע”מ מתחייבת לתת ללקוח את מלוא השירות הנדרש לשיקום מבנים מנזקי שריפה.

שיקום מבנים לאחר שריפה

חברת שמש טופ פרוייקטים בע”מ רגישה לצורכי הלקוח  ומכירה את הצורך בפעולה מהירה ומקצועית בצמצום ומזעור הנזקים עד כמה שניתן עם כל הגורמים ובעלי המקצוע הרלבנטיים להחזיר את המבנה הפרטי/עסקי לשגרה במהירות האפשרית ועד כמה שניתן להחזיר את המצב לקדמותו וכמובן בשיתוף פעולה עם כל הגורמים הרלוונטיים ( ביטוחים בעלי מקצוע שונים וכו’ )

שלב א’

תחילה מתחילים בפינוי מידי של התכולה שלא נפגעו ושאיבת המים ובמקביל פינוי של אלמנטים שמהווים סכנה ומכשול לפעולות אנשי המקצוע.

שלב ב’

במקביל לעבודות הפינוי והניקוי מבצע המהנדס קונסטרוקטור (מומחה לשיקום מבנה לאחר שריפה) .הערכת מצב להמשך טיפול במפגעים קונסטרוקטיביים . ( שיקום מבנים מנזקי שריפה הינה באחריות הביטוח ו/או באחריות הנפגע באם הוא אינו מבוטח במקרה )

שלב ג’

אם קבלת מפרט הטכני על פי הממצאים בשטח מתחילים בעבודות השיקום מבנים משריפה והחיזוק (במקרה הצורך)  במקביל לשאר העבודות אם בעלי השונים עד להחזרת המצב לקדמותו .

כמו כן, עלינו להתחיל לדאוג לשיקום תכולת המבנה, כאשר את הרהיטים שנשרפו כליל עלינו לפנות בהקדם כדי שלא יגרמו לפציעה ולא ישאירו חותם של השריפה.

שיקום מבנים מנזקי שריפה

כחלק מהשירותים הנוספים שחברת שמש טופ פרוייקטים מבצעים הינם:

  • שיקום וניקוי הרהיטים על ידי מומחים שאותם אנו רוצים לשקם ,בגדים ,ווילונות, מצעים וכו’ נשלחים למכבסה מיוחדת להסרת הריחות והפיח.
  • אחסון כל תכולת הדירה , משרד והעסק למחסנים המיועדים לכל מטרה כולל ביטוח ומצלמות 24/7