שיקום מבנה ישן

שיקום מבנה ישן הינו תהליך של שיקום מבנה הדורש טיפול במפגעים הקיימים.

אלפי בניינים במדינת ישראל מוגדרים כמבנים מסוכנים. כל עירייה בישראל מחזיקה יחידה למבנים מסוכנים  תחת חטיבת ההנדסה. מהנדס היחידה מופקד על בדיקת מבנים כאשר ישנו חשד בנוגע ליציבות ולמידת הבטיחות שלהם ולקביעה של מידת המסוכנות של הבניין ו/או הצורך להרוס אותו מבקרים קיצוניים. עבודה זו חשובה מאוד לבטיחות הדיירים והציבור ואין לזלזל בה – קרו מקרים לצערנו של קריסת מבני מגורים.

אין להקל ראש, צו מבנה מסוכן מחייב את בעלי הדירות לפעול במהירות. אמנם רבים מהם יראו זאת כ”תיק”, אך הנטל לכאורה עשוי גם להועיל להם. מעבר לחשיבות שיקום הבניין מסיבות בטיחותיות, תהליך זה גם משפר את מראה הבניין ומעלה כמובן את ערך הנכסים.

צו מבנה מסוכן הוא הזדמנות מצוינת לטפל בליקויים רבים מעבר ליציבות הבניין. בעלי נכסים ישתמשו בדרך כלל בצו כהזדמנות לשיפוץ יסודי שיכלול גם חידוש מעטפת הבניין, עבודות צבע וטיח, שיפוץ חדר הכניסה וחדר המדרגות.

שיקום מבנה

שימור ושיקום מבנים

שיקום מבנה ישן הוא תהליך בטיחותי חשוב, במיוחד כאשר רוצים לשמור על המראה המקורי של הבניין כפי שנהוג במבנים לשימור, בעלי ערך היסטורי או אדריכלי. המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל למשל, פועלת רבות בתחום על מנת למנוע הריסה של מבנים כאלה ולדאוג כי קבלנים יהיו מחויבים לשמור על המראה המקורי של המבנה בעת עבודות השיקום והשיפוץ.

שיקום מבנים ישנים יכול לכלול שיקום של העמודים התומכים, טיפול במעטפת החיצונית של הבניין, שיקום חלקי טיח ובטון רופפים והחלפת מערכת ביוב ואינסטלציה. שיקום מבנה בחלק הפנימי שלו עשוי לכלול שיפוץ של חדר המדרגות, הלובי, חדר האשפה, הגינה, תיבות הדואר, שביל הכניסה ועוד.

בעלי דירות לא מודעים לכך כי שיקום מבנה ישן עשוי להיות רווחי. ההליך מעלה את ערך הנכסים ולאורך הזמן הרווח מכך גדול בהרבה מעלות שיקום הבניין.

כיצד מתבצע התהליך?

1. יש צורך להשיג רוב בקרב בעלי הדירות בבניין לביצוע עבודות שיקום

2. יש להזמין בעל מקצוע לאבחון המצב בבניין וקבלת אומדן של היקף העבודות

3. יש לקבוע מסגרת תקציב

4. יש לקבל הצעות מחיר מקבלנים

5. בחירת קבלן

6. חלוקה של התשלום בין בעלי הנכסים

7. קביעת לוח זמנים לביצוע העבודות

שמש טופ פרויקטים בע”מ – המובילים בשיקום מבנים

שמש טופ פרויקטים מתמחה בשיקום מבנה ישן ועושה זאת מאז שנת 1997. במהלך השנים טיפלה החברה במספר רב של מבנים מסוכנים והתגברה גם על דרכי גישה בעייתיות. ביכולת החברה לספק מענה רחב היקף לכל סוגי דרכי הגישה באמצעות פיגומים, סלי הרמה, עובדי סנפלינג, ועוד מגוון של פתרונות. טופ שמש פרויקטים מבטיחה אחריות מלאה על עבודות השיקום לתקופה של שבע שנים מיום סיום העבודה.

בנוסף, שימוש בחומרים הטובים והמתקדמים ביותר בשוק, בשילוב עם עובדים מקצועיים ומנוסים אשר עובדים בצמוד למהנדס ובניין ומקפח עבודה, מאפשרים לנו לתת לכם ביטחון ואחריות מלאה על העבודה לתקופה של 7 שנים מתום ביצוע עבודות השיקום.

המבנה שלכם זקוק לשיקום? קבלו מאיתנו ייעוץ מקצועי חינם!

;

שיקום מבנה ישן

טיפול במעטפת החיצונית של הבניין, שיקום חלקי טיח ובטון רופפים והחלפת מערכת ביוב ואינסטלציה. שיקום מבנה בחלק הפנימי שלו עשוי לכלול שיפוץ של חדר המדרגות, הלובי, חדר האשפה, הגינה, תיבות הדואר, שביל הכניסה ועוד.

שיקום מבנים ישנים

1. להשיג רוב בקרב בעלי הדירות בבניין לביצוע עבודות שיקום

2. להזמין בעל מקצוע לאבחון המצב בבניין וקבלת אומדן של היקף העבודות

3. לקבוע מסגרת תקציב

4. לקבל הצעות מחיר מקבלנים

5. לבחור קבלן

6. תשלום בין בעלי הנכסים

7. לוח זמנים לביצוע העבודות