שיקום מבנה – מה הסדר?

שיקום מבנה ישן הינו תהליך של שיקום מבנה הדורש טיפול במפגעים הקיימים.

שיקום מבנה – מה התהליך?

באנו לעשות לכם סדר בנושא.

הערכת הסכנה: השלב הראשון בשיקום מבנה מסוכן לאחר קבלת הדוח מבנה מסוכן מן הרשות המקומית הוא הערכת מידת הסכנה שהוא מהווה. זה עשוי לכלול שכירת מהנדס מבנים שיבדוק את הבניין ויזהה סכנות אפשריות או ליקויים.

פיתוח תכנית עבודה: בתום הערכת היקף הסכנה, יש לפתח תכנית לטיפול במפגעים שתחזיר את המבנה למצב בטוח שוב. תוכנית זו צריכה לכלול פרטים כגון התיקונים הדרושים, החומרים הנכונים לעבודה וכן לנקוב בזמנים מוגדרים. תוכנית השיקום תכתב ע”י מהנדס בניין או מהנדס קונסטרוקציה.

ביצוע עבודות השיקום: לאחר אישור הפרויקט מצד וועד הבית, ניתן יהיה להתחיל בעבודות השיקום. זה עשוי לכלול תיקון או חיזוק אלמנטים מבניים וביצוע כל השינויים הדרושים כדי להביא את המבנה לבטיחותי שוב ומה שלבסוף יוביל לביטול הדוח מבנה מסוכן.

בדיקות ובדיקות: עם סיום עבודת השיקום מבנה, חשוב לבצע בדיקה של המבנה על מנת לוודא שהוא בטוח לשימוש. הדבר עשוי להיות כרוך בהזמנת מהנדס מבנים או איש מקצוע אחר שיבצע בדיקות נוספות ויוודא שהבניין עומד בכל תקני ההנדסה הנדרשים.

אכלוס הבניין: ברגע שהבניין שוחזר ונחשב בטוח, ניתן לאכלס אותו שוב. חשוב להמשיך לתחזק את הבניין ולטפל בכל בעיה שעלולה לצוץ כדי להבטיח שהוא יישאר בטוח לאורך זמן.

פיתוח תכנית עבודה: לאחר הערכת היקף הסכנה, יש לפתח תכנית לטיפול במפגעים שתחזיר את המבנה למצב בטוח שוב. תוכנית זו צריכה לכלול פרטים כגון התיקונים הדרושים, החומרים הנכונים לעבודה וכן לנקוב בזמנים מוגדרים. תוכנית השיקום תכתב ע”י מהנדס בניין או מהנדס קונסטרוקציה.

ביצוע עבודות השיקום: לאחר אישור הפרויקט מצד וועד הבית, ניתן יהיה להתחיל בעבודות השיקום. זה עשוי לכלול תיקון או חיזוק אלמנטים מבניים וביצוע כל השינויים הדרושים כדי להביא את המבנה לבטיחותי שוב ומה שלבסוף יוביל לביטול הדוח מבנה מסוכן.

בדיקות ובדיקות: לאחר סיום עבודת השיקום מבנה, חשוב לבצע בדיקה של המבנה על מנת לוודא שהוא בטוח לשימוש. הדבר עשוי להיות כרוך בהזמנת מהנדס מבנים או איש מקצוע אחר שיבצע בדיקות נוספות ויוודא שהבניין עומד בכל תקני ההנדסה הנדרשים.

אכלוס הבניין: לאחר שהבניין שוחזר ונחשב בטוח, ניתן לאכלס אותו שוב. חשוב להמשיך לתחזק את הבניין ולטפל בכל בעיה שעלולה לצוץ כדי להבטיח שהוא יישאר בטוח לאורך זמן.

המבנה שלכם זקוק לשיקום? קבלו מאיתנו ייעוץ מקצועי חינם!

שיקום מבנה ישן

תגיות: #שיקום מבנה, #שיקום מבנה מסוכן, #דוח מבנה מסוכן, #שיקום מבנים

שיקום מבנים ישנים

1. להשיג רוב בקרב בעלי הדירות בבניין לביצוע עבודות שיקום

2. להזמין בעל מקצוע לאבחון המצב בבניין וקבלת אומדן של היקף העבודות

3. לקבוע מסגרת תקציב

4. לקבל הצעות מחיר מקבלנים

5. לבחור קבלן

6. תשלום בין בעלי הנכסים

7. לוח זמנים לביצוע העבודות