מהי ההגדרה של מבנה מסוכן או צו מבנה מסוכן?

ראשית ,מבנה מסוכן מוגדר אך ורק על ידי מהנדס בניין בהכשרתו ואשר ביצע בדיקה יסודית והגיע למסקנה כי אותו מבנה ספציפי מהווה סכנה עבור דייריו או עוברי אורח. הגדרת מבנה בתור ‘מבנה מסוכן’ נעשית באמצעות הוצאת ‘צו מבנה מסוכן’ ע”י ובכדי להסיר את צו המבנה המסוכן  נדרש  מהנדס הבניין (שלווה את כל התהליך מסקירת המבנה ועד לפירוט מפרט הטכני, כולל לווי בכל תהליך השיקום )  להסיר את צו מסנה מסוכן לאחר ביצוע התיקונים הנדרשים לשיקום ובדיקה מקצועית נוספת מטעמו.

הסיבות להגדרת מבנה מסוכן יכולות להיות בעקבות שלל סיבות כגון:  גילוי של סדקים משמעותיים בשלד המבנה או ביסודות, רעידת אדמה, עבודות תשתית ( חפירות של הרכבת הקלה בנייה מסיבית הסמוך לבניין) מרפסות עם רלסים גלויים וחלודים, התנתקות של אריחים מהחיפוי החיצוני של הבניין וכו’

עם זאת יש לציין שלא כל סדק או פגם בבניין מוגדר כ’מבנה מסוכן’. הגדרת מבנה מסוכן נעשית ע”פ רוב ביוזמת הרשות המקומית. לאחר שעולה חשד סביר ובהתאם לכך הרשות שולחת מהנדס בניין מוסמך, אשר מבצע בדיקה ומחליט האם קיימת חריגה מהקריטריונים הנדרשים. יש לציין שלא כל הוצאת צו מבנה מסוכן מחייב פינוי מיידי של הדיירים !!

חשוב לציין שבמקרה בו מבנה הוגדר ‘מבנה מסוכן’ על ידי מהנדס מטעם העירייה, יש באפשרות הדיירים למנות מהנדס מטעמם על מנת לקבל חוות דעת מקצועית נוספת. עם זאת, צו מבנה מסוכן מהווה סימן אזהרה הדורש טיפול מהיר ומיידי במבנה. בחלק ניכר מהמקרים, ללא טיפול נאות עלולים הדיירים לעמוד מול תביעות משפטיות וקנסות גבוהים. חשוב להבהיר כי מרגע הוצאת הצו, האחריות על פגיעה עתידית בדיירים או בעוברי אורח מוטלת על בעלי הדירות בבניין.

הסיבות להגדרת ‘מבנה מסוכן

הגורם העיקרי לפגיעה בטיח / בטון וביסודות המבנה הוא ביסודה נובעת מרטיבות ו/או לחות והסיבות לכך הינן מגוונות ,מקירבה לים , איטום לקוי , בנייה לא מספיק מקצועית ו/או מאיכות חומרים ירודה . הרטיבות לשלד המבנה ולקורות הם הינם הגורם המשמעותי לנזקים בכך שהם גורמים (קורוזיה) לחלודה ברכיבי הברזל ובכך הם הסיבה העיקרית לסדיקה וגושי בטון וטיח רופפים.

לבסוף, קיימת גם סיבה של ‘עייפות החומר’ – כל חומר הנמצא בשימוש בבנייה, החל מבטון וברזל ועד עץ וטיח, אינו עמיד לנצח. כתוצאה מהלחות, הגשם, החום, תנועות האדמה והשפעות הטבע, החומרים סופגים פגיעות אשר עלולות להיות מסוכנות.

אישור מבנה מסוכן

המבנה שלכם זקוק לשיקום? קבלו מאיתנו ייעוץ מקצועי חינם!

אישור מבנה מסוכן 

שמש טופ פרויקטים תדאג עבור הצו מבנה מסוכן שלך.

התשלום יתבצע רק לאחר הסרת הצו מבנים מסוכנים ויחולק לשיקים דחויים.

כל הזכויות שמורות לשמש טופ פרויקטים בע”מ.

עבודה עם כלים וחומרים המתקדמים בשוק.

תודה על בחירתכם בשמש טופ פרויקטים.

שיקום מבנה זהו תהליך שבו אנו מחזירים את המבנה למצב בטיחותי בחזרה בעזרת צוות המהנדסים והעובדים שלו. את הצו נסיר למענך אל מול הרשות המקומית, כמו עיריית תל אביב למשל, תוך שימוש בחומרי העבודה המתקדמים ואיכותיים ביותר שיש. לא נתפשר על זאת. נעניק עבור הפרויקט שלך מימון של 100% ותקבל אחריות של עד 7 שנים על ביצוע העבודה.

אישור מבנה מסוכן

שמש טופ פרויקטים שמחה לעמוד למענך.

שירות לקוחות ועבודה מהמקצועיים ביותר בתחום.

תמיד פה למען הדיירים, עבודה מקצועית ואיכותית.

מתמחים במבנים מסוכנים וישקום מבנים אשר קיבלו צו.

תודה על בחירתכם בשמש טופ פרויקטים.

https://www.walla.co.il/

https://www.themarker.com/

https://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-8,00.html

עמוד הבית 

שיקום מבנים

דוח מבנה מסוכן

אנחנו

לכתבה על שיקום מבנה