מבוא לשיקום מבנים לאחר הצפה ו/או גם שיקום מבנה לאחר נזילה

שיקום נזקי מים כתוצאה מהצפה (גשמים, צנרת מים / ביוב ו/או לאחר פעולות הכיבוי לאחר שריפה ) עלולים לגרום לבעלי בתים עסקים ומנהלי בניינים  לנזקים קשים למבנה ולהוות גם לסיכונים בריאותיים רבים  . נזקים אלו עלולים לפגוע בתשתיות המבנה ונזקים בתשתיות החשמל והתקשורת( נזקים מסוג זה הינם יכולים להיגרם גם מנזילה מהשכנים ( מהסיבה הנזכר לעיל  )

וכמו כן גם לנזקים אשר לא ניתן לראותם בזמן ההצפה אלה רק לאחר זמן מה כאשר נראים סימני רטיבות ועובש  מעל הפנלים ( עליה קפילארית ) וזה משום שהמים חדרו דרך המרצפות ואין להם את היכולת להתייבש בתנאים אלו ולכן הם עולים מעל הפנלים ולעיתים גם גורמים לרטיבות ונזקים לתקרה שבקומה שמתחת למבנה הניזוק.

וכמובן שלא נשכח את הנזקים משניים כגון ריהוט ,פרקטים שטיחים חפצים יקרי ערך וכו’.

שלב א’  – הערכת הנזקים  לשיקום מבנים לאחר הצפה 

השלב הראשון בתהליך שיקום  לשיקום מבנים לאחר הצפה או שיקום מבנה לאחר נזילה בחברת שמש טופ פרוייקטים הוא להעריך את היקף נזקי השיטפון, ובנוסף חיוני לבצע בדיקה יסודית של המבנה / הבניין כדי לזהות סיכונים פוטנציאליים אפשריים, כגון נזק מבני (קירות גבס, בידוד), בעיות חשמל, חדירת מים לפיר המעלית וכו’

שיתוף אנשי מקצוע, כגון מהנדסים, חשמלאים ושמאים, שיתוף פעולה בין בעלי המקצוע המוזכרים לעיל  יכולים להיות בעלי ערך רב בשלב זה ע”י כך שהם יכולים לספק ייעוץ מקצועי לכל התיקונים הדרושים ולנקוט אמצעי זהירות במהלך תהליך השיקום לנקי מים.

חשוב לציין שזמן הפעולה הינו קריטי ויכול לצמצם באופן משמעותי את הנזקים הראשונים והעתידיים ואשר שיוכלים גם לחסוך הוצאות רבות מיותרות ועוגמת נפש.

שיקום מבנים לאחר הצפה

המבנה שלכם זקוק לשיקום? קבלו מאיתנו ייעוץ מקצועי חינם!

שלב  –  ב’  פינוי התכולה והסרת מים

פינוי מהיר של התכולה גם כולל כתוצאה מנזילה משכנים (למקום מבטחים) ושאיבת המים ע”י הצוותים המיומנים של חברתינו חיוני למניעת נזקים נוספים וסיכונים בריאותיים.

מים שעומדים לאורך זמן עלולים לחדור מתחת למרצפות אשר מציפים את החול במים וחודרים לכל התשתיות כגון:

  • חשמל
  • תקשורת

בנוסף כליאת המים מתחת לריצוץ גורמת לעליה קפילארית (רטיבות ועובש מעל הפנלים) ולקצרים ואף לזליגות במערכת החשמל.

שיקום נזקי מים

שלב –  ג’  תיקון הנזקים ואכלוס במהירות האפשרית.

לאחר שהמבנה יבש ממים, ונקי מכל חפץ – ניתן להתחיל

לאחר התייעצות וקבלת החלטות עם אנשי המקצוע, כגון מהנדסים ומפקח בנייה, נוכל לקבוע את סדר הפעולות הנדרשות ולנקוב בלוחות זמנים עד לאכלוס.

חברת שמש טופ פרוייקטים בע”מ רגישה לצורכי הלקוח ומכירה את הצורך בפעולה מהירה ומקצועית ע”י בעלי המקצוע המומחים בתחומם,

אוורור הבית ע”י מאוורים תעשייתיים ושימוש בחומרים מתקדמים למניעת עובש (שהוא מאד מסוכן לבריאות) הם הדבר החשוב ביותר להמשך שאר הפעולות של בעלי המקצוע השונים.

פעולה חשובה שייש לנקוט עם תחילת העבודות השונות הינה בדיקת לחות מתחת למרצפות בכדי למנוע נזקים לתקרה בקומה התחתונה ובכדי למנוע גם עלייה קפילארית ועובש בדירה.

לחברתו יש את המכשור הייחודי והשקט לייבוש המים והלחות מבלי לגרום לנזק מיותר לריצוף ופירוק כללי של המרצפות).

שיקום מבנה לאחר נזילה

חברתינו נותנת שירותים נוספים כגון:

– יבוש הריהוט והבגדים

– אחסון במכולות או במבנים המיועדים לכך.

– מעבדות למוצרי חשמל ואלקטרוניקה.

– שיחזור רהיטים מעץ

(במקרים מסויימים יש גם צורך בייבוש המים מתחת ע”י מכשור חדיש ושקט).